A masszázsról
Mi az a Svédmasszázs?
Ez
az egyik legnépszerűbb masszázskezelés. A masszőr krémet
vagy olajat használ a bőr súrlódásának csökkentésére. A
masszőr egy adott irányban végzett enyhe simításokat
kombinál egy másik irányba gyakorolt erőteljes nyomással,
ily módon lazítva az izmokat.
A Svédmasszázs népszerű módja az izomfeszültség,
izomgörcsök és -gyulladások a vizesedés, az izommerevség
és különféle izomfájdalmak kezelésére, javítja a keringést
(vér- és nyirokkeringést), az általános
rugalmasságot, fokozza hajlékonyságunkat, és növeli a
szövetek rugalmasságát is.
Ahogy a masszőr a kezei használatával ritmikusan gyúrja,
dörzsöli és simítja az izmokat, felpezsdíti a vérkeringést.
A véráram szállítja az oxigént és a tápanyagokat, és
kulcsszerepet tölt be abban, hogy az izmok ki tudják
üríteni a salakanyagokat, például a tejsavat, amely
görcsök hatására gyűlhet fel az izmokban, és fájdalmat
okoz.
A svéd masszázs előnyei:
A kezelés segít abban, hogy a véráram kiürítse a tejsavat, húgysavat és egyéb salakanyagokat az izmokból. A masszázzsal a szalagokat és inakat nyújtjuk, ezáltal növelve rugalmasságukat, az idegeket pedig serkentik és ellazítják, így enyhítve a feszültséget. A fő cél az izmok lazítása.
A Hátmasszázs
A hátmasszázs során a vendég a hasán fekszik, bokája alá a masszőr hengerpárnát helyez, hogy izmai ellazuljanak. Ez a masszázs különösen alkalmas a feszültségoldásra. A modern életforma általában megterheli az emberek hátát, ezért is érdemes ezt a testrészt kezelni. A háti szakasz anatómiai értelemben véve a XII. hátcsigolyától az I. hátcsigolyáig tart, azaz a bordás részeket jelenti. A hátmasszázs viszont a keresztcsonttól a nyakszirtig történik. (A csigolyák számozása a svéd masszázs irányát mutatja, mivel az alulról felfelé tart). A hát kezelése során a masszőr külön gondot fordít a lapocka átdolgozására is, amelynek környékén általában fájdalmas izomcsomók találhatók.
Lumbogluteális masszázs /Csípő-far/
Ezt a nevet valószínűleg szemérmességből használják latinul, noha anatómiai-élettani szempontból igen fontos területről van szó, amelyről nem szégyen beszélni, és a többi testrészhez hasonlóan kezelhető. A lumbogluteális masszázs a farredőtől az I. ágyéki csigolyáig tart (amely közvetlenül az alsó borda alatt helyezkedik el), tehát a far és a derék régióját foglalja magába. Itt található testünk egyik igen nagy izma, a nagy farizom (musculus gluteus maximus), valamint a középső farizom, a kis farizom és a keresztcsont is. A lumbális gerincszakasz mellett fontos idegek kilépési pontja helyezkedik el. A masszázs hason fekve történik, tehát csakis a fartájékot és a derék hátsó részét érinti. Nagyon alkalmas a derékfájások, derékból kisugárzó hátfájások, csípőficam, lumbágó, isiász, csigolyabetegségek kezelésére.
Nyak-vállövi masszázs
Hasonlít a hátmasszázshoz, de nem érinti a hát alsó régióját. Hangsúlyos a vállöv izmainak - mellizmok, deltaizom, trapézizom - és a lapocka területének, valamint a nyakizmoknak az átdolgozása. Fejfájás, Vállízület körüli lágyrészek gyulladása (PHS) és más egészségi problémák esetében alkalmazható hatékonyan. Ülve és fekve is végezhető. Ha nincs kizáró ok, a nyak-vállövi masszázs kimozgatással, a lapocka mobilizálásával társulhat. PHS esetén a masszázs kiegészül a kar kezelésével, erős fejfájás esetén a homlok, tarkó, halánték és a vállöv simításáva
Köpölyözés
Leggyakrabban a narancsbőr eltüntetésére és helyi
fogyasztásra használják. De hatásos izomfájdalmakra, az
izomláz, a megfázás, az allergia, az asztma, a
tüdőgyulladás tüneteinek enyhítésére, valamint különböző
anyagcsere-rendellenességek és menstruációs görcsök
oldására is. Alkalmazható a kullancs- vagy
méhcsípésekből visszamaradt mérgek eltávolítására is.
A köpölyözést a masszázs kiegészítőjeként alkalmazom a
masszázsba építve.